Odoberajte newsletter a získajte zľavu 5% na Váš nákup!

Ako si vybrať

AKÉ SÚ VAŠE MOŽNOSTI A VÝHODY?

Detský a študentský nábytok Cilek je navrhovaný a vyrábaný s ohľadom na vek a pohlavie dieťaťa, predovšetkým ale s dôrazom namimoriadnu kvalitu a bezpečnosť detského nábytku aj všetkých doplnkov.

Nemusíte kupovať vždy to najlacnejšie, a napriek tomu nakupujete ekonomicky! Vzhľadom k nadčasovému dizajnu detského nábytku Cilek a jeho mimoriadnej kvalite - áno, naozaj máte garantovanú záruku 5 rokov - je obstaranie detského a študentského nábytku Cilek mimoriadne výhodnou investíciou. Táto skutočnosť je len podporená faktom, že mnoho našich služieb získavate zdarma (odborné poradenstvo, uskladnenie nábytku do doby, než je izba pripravená na jeho nasťahovanie, doprava do určitej vzdialenosti) alebo za veľmi nízke ceny (doprava na väčšie vzdialenosti, montáž nábytku, ak ju požadujete).

Nerobte kompromisy, keď nemusíte! To, že takmer polovica všetkých detí trpí rôznymi alergiami, že väčšina detských úrazov sa prihodí v domácom prostredí, to sú informácie podložené štatistikou. Vy teraz môžete Vášmu potomkovi zaobstarať detský nábytok, ktorý spĺňa tie najprísnejšie kritériá bezpečnosti.

KATALÓG NA PREHLIADNUTIE

 

EXISTUJE SKUTOČNE BEZPEČNÝ DETSKÝ NÁBYTOK?

Áno, značka Cilek si označenie skutočne bezpečný detský nábytok zasluhuje plnú mierou. Samozrejme toto hodnotenie je dané nezávislým posúdením na špecializovaných pracoviskách. Najviac sme pyšní na certifikáty nemeckej firmy LGA. GS certifikácie je najvyššie ocenenie kvality a bezpečnosti (nielen u detského nábytku), ktoré môže výrobca získať.

Okrem iného to teda znamená, že detský a študentský nábytok Cilek je navrhovaný a vyrábaný v súlade s prísnymi bezpečnostnými štandardmi platnými v rámci EU - pracujeme vždy len s antikarcinogenními a antibakteriálnymi materiály, ktoré vždy spracovávame najmodernejšími technológiami.

Nezabúdame ani na zvedavú a často dobrodružnú detskú prirodzenosť a v každom ohľade predovšetkým týmto vlastnostiam prispôsobujeme všetky prvky nášho detského nábytku - aj tento fakt patrí medzi dôvody, prečo je detský a študentský nábytok Cilekskutočne bezpečný a vy s jeho pomocou môžete pre svoje deti vytvoriť nielen originálne prostredia, ale aj miesto, kde budú vaše deti v bezpečí.

 
 

KEDY A AKO ZARIAĎOVAŤ DETSKÚ IZBU?

Vek 0 - 5 rokov

Veľa rodičov rieši dilemu: Má mať naše bábätko samostatnú detskú izbu? Iste, tradície postieľky umiestnené v spálni rodičov je u nás veľmi silná a má svoje jednoznačné výhody: Pre mamičku je praktickejšie, keď v noci nemusí k bábätku odchádzať do inej izby. Rodičia tiež nemusí hneď s príchodom prvého dieťaťa riešiť obstarania väčšieho bytu, ak ten súčasný nemá miestnosť pre detskú izbu. Môžete teda začať nákupom detskej postieľkyRastúca postieľka je idelne riešenie!

Ak to priestor dovolí, je veľmi praktické, keď sa do blízkosti postieľky môže umiestniť prebaľovací pult - jednak poskytuje dostatok priestoru pre pohodlné a bezpečné prebalenie, prípadne obliekania dieťaťa, jednak v spodnej časti ponúka dostatok úložného priestoru na drobné prádlo, plienky a ďalšie potreby pre bábätko.

Dvojdverová alebo trojdverová skriňa ponúka dostatok úložného priestoru, komoda pre spodnú bielizeň.

Okrem praktických výhod, ako je dostatok úložného priestoru na oblečenie a hračky, ponúka toto usporiadanie i jednoznačne pozitívny vplyv na nastavenie režimu pre bábätko už od narodenia. Pediatri a detskí psychológovia sa zhodujú na tom, že ak je to len trochu možné, má dieťa absolvovať nočný a denný spánok v inom prostredí (dosť ťažko potom môže dôjsť k tzv. obrátenie spánkového režimu). Nemusíte sa teda vzdávať postieľky alebo košíka v spálni, cez deň však radšej uložte bábätko v jeho izbičke. Tu tiež začnete prirodzene s prvými hrami a v budúcnosti budete ušetrení dvoch veľkých problémov: Ako presvedčiť dieťa, aby spalo mimo spálne rodičov a ako je aj so všetkými hračkami odsťahovať z obývacej izby do detskej izbičky.

 

Vek 5 - 12 rokov

Ak Vaše dieťa nemalo samostatnú detskú izbu od narodenia, tak sa Vás možno tento odsek týka aj v prípade, že máte dieťa vo veku 2 - 4 roky a chystáte sa zariaďovať detskú izbu prvýkrát.

Čo všetko je potrebné zvážiť? Aké prvky by mala detská izba v tejto fáze života dieťaťa určite zahŕňať?

Samozrejme zásadné je odpoveď na otázku, či má dieťa detskú izbu pre seba alebo či sa o nej bude deliť s jedným či dokonca dvoma súrodencami.

V prípade, že zariaďujeme detskú izbu pre jedno dieťa, nemôžeme vynechať nasledujúce prvky:

 • Kvalitná (detská) posteľ - slovo "detská" uvádzame v zátvorke, pretože všetky postele Cilek, bez ohľadu na to, v akom sú designu, sú konštruované tak, aby uniesli aj bežnú váhu dospelého človeka (takže nemusíte mať obavy, ak ste zvyknutí mať u seba dieťa v posteli pri čítaní rozprávky alebo chcete spať s dieťaťom, keď je choré atp.) Cena každej postele Cilek zahŕňa vždy aj kvalitný doskový rošt.
 • Detský alebo študentský písací stôl - iste, menším deťom ho zatiaľ nemusíte kupovať, ale okolo 4., maximálne 5. roku dieťaťa už by mal byť písací stôl pevnou súčasťou detskej izby a na vás je, aby ste zlepšovali spočiatku obmedzené detské sústredenie práve na tomto mieste. Pracovná doska písacieho stola by mala byť primerane veľká a mala by byť z pevného materiálu - takého, ktorý dobre odolá poškriabaniu a razantnejšiemu čisteniu, ktoré je u detí nevyhnutnosťou. Zároveň by táto doska nemala byť z chladných materiálov s ostrými hranami. Všetky tieto požiadavky detské a študentské písacie stoly Cilek bezozbytku spĺňajú. Občas sa stretávame s požiadavkou na rastúce písacie stoly, prípadne písacie stoly s naklápacou pracovnou doskou. Tieto varianty písacích stolov sa však často zbytočne preceňujú. Ak si uvedomíme, u akého stola a na akej stoličke trávia naše deti väčšinu času v škole, potom komfortné posedenie, ktoré im zabezpečuje kvalitná výškovo nastaviteľná stolička pri písacom stole Cilek, je úplne dostačujúce. Mechanizmy nastaviteľných stolov je podľa nášho názoru len zbytočne predražujú, navyše je naklápací pracovná doska v čase, keď pre väčšinu detí je písací stôl aj miestom pre umiestnenie počítača, naozaj nadbytočný segment.
 • Detské a študentské písacie stoly Cilek sú navrhnuté tak, aby boli pre deti praktické. Na drobnosti ako sú ceruzky, pravítka, kalkulačka a ďalšie sú písacie stoly vybavené priestornou zásuvkou pod pracovnou doskou. Ďalej disponujú skrinkou na učebnice a väčšie školské potreby. Úložný priestor je možné rozšíriť pomocou nástavca na písací stôl (u niektorých stolov je už súčasťou).
 • Knižnice a police - všetky detské a študentské izby Cilek sú vybavené rôznymi typmi knižníc, prípadne políc. Všetky knihovničky obsahujú vždy aspoň jednu veľkú zásuvku (takže časopisy už tiež majú svoje miesto), otvorenú časť na knihy, učebnice, prípadne hračky a niektoré aj uzatvorenú časť - skrinku. Sklenené časti obsahujú len niektoré knižnice pre starších teenagerov. Všetky knižnice Cilek majú extrémne pevné police, takže sa neprohnou ani u skutočného fanúšika detských encyklopédií!
 • Šatníková skriňa - šatníkové skrine sú jedným z prvkov, na ktoré je firma Cilek obzvlášť pyšná. Kompaktný tvar zaručuje maximálny vnútorný priestor pri minimalizácii vonkajšieho priestoru, ktorý šatníková skriňa v detskej či študentskej izbe zaberá. Väčšina sérií má na výber dokonca niekoľko typov a rozmerov šatníkových skriní, najčastejšie sú to: dvojdverová skriňa (buď s šatníkovou tyčou cez celú šírku, alebo rozdelená na šatníkovú a policovú časť) a trojdverová skriňa (širšia šatníková a užšia policová časť). Aktuálne firma Cilek u nových alebo inovovaných sérií ponúka práve u skríň najvýraznejšie zmeny - automatické vnútorné osvetlenie, dverné závesy s brzdami, spevnená podstava skrine a zásuvky ako súčasť policové časti u trojdverových skríň.
 • Komoda - komody sú ďalšou obľúbenou súčasťou všetkých sérií detského a študentského nábytku Cilek (v niektorých sériách dokonca v dvoch rozmeroch - detský a študentský nábytok Cilek si skutočne poradí prakticky s každým - aj veľmi atypickým - priestorom). Šatňové skrine Cilek sú priestorné a zároveň krásne, ale na drobné prádlo je komoda - ak to priestor len trochu dovoľuje - skoro nepostrádateľným doplnkom každej detskej izby. V dievčenských sériách sú súčasťou komody aj zrkadla -komoda tak získava ďalšiu funkciu praktické, ale opäť veľmi pekné toaletky. A opäť - tak, ako sme u detského a študentského nábytku Cilek zvyknutí - žiadny problém s manipuláciou so zásuvkami pri veľkom zaťažení, žiadna vratká konštrukcia korpusu komody.
 • Vysúvacie lôžko (bez matraca možné využiť ako úložný priestor), nočný stolíktaburety a sedacie vakydetské svietidládetské koberce v špičkovej kvalite, detské závesy a detské záclony a mnoho mnoho ďalšieho - to všetko ešte znásobí úžitkovú a estetickú hodnotu detskej izby od firmy Cilek.

Zatiaľ sme sa podrobnejšie zaoberali zariadením izby pre jedno dieťa. Aké sú špecifiká pri zariaďovaní izby, ktorú bude obývať viac detí?

Samozrejme opäť zvažujeme niekoľko faktorov:

Sú deti v izbe rovnakého alebo rôzneho pohlavia (alebo tu zatiaľ bude jedno dieťa, ale ďalšie plánujete)?

Ako sú si deti v izbe vekovo blízke?

Ako veľký priestor môže mať pre seba každé z detí v izbe (zváženie nutnosti poschodové postele, samostatných písacích stolov, dostatok úložných priestorov ...)?

 1. V ideálnom prípade budú spolu v izbe dve vekovo blízke dievčatká alebo dvaja chlapci, takže voľba nábytku nebude zásadný problém (ružová alebo modrá farba sa nestanú predmetom sporu). Ani rôznosť veku či pohlavia nemusí s nábytkom Cilek predstavovať zásadný problém - niekoľko sérií v neutrálnom - nie však nutne nudnom! - farebnom a typovom prevedení uspokojivo vyrieši aj túto dilemu.
 2. Stupeň dôležitosti u troch zásadných prvkov (postelepísacie stolyskrine a úložné priestory) je veľmi závislá na veku detí. Kým menším deťom poschodová posteľ nielen nebude vadiť, ale dokonca si ju užijú (a navyše im zostane viac miesta pre priestorovo náročnejšie detské hry), staršie deti určite ocenia, že všetky poschodové postele Cilek je možné ľahko prestavať na dve plnohodnotné (a funkčne aj vizuálne totožné) samostatné postele.
 3. Pre staršie deti tiež bude dôležité, že vďaka variabilite písacích stolov (menší, väčší, s nadstavcom, bez nástavca) sa ľahšie dosiahne ideálu a každé z detí bude mať vlastný písací stôl.
 4. Aj keď spoločná detská izba zvyčajne svojimi rozmermi neumožňuje, aby každé z detí malo vlastnú skriňu, mal by byť priestor v spoločnej skrini jasne rozdelený. Dobrým kompromisom je tiež zaobstarať každému z detí aspoň vlastnú komodu na drobnejšie šatstvo.
 5. Nechceme zabudnúť ani variantu, kedy deti obývajú spoločnú detskú izbu, ale tá je natoľko priestorná, že umožňuje, aby každý z malých obyvateľov mal vo "svojej" častidetskej izby iný nábytok. Ak Vás táto možnosť napadla, ale neviete si predstaviť vhodnú kombináciu, nechajte si od nás spracovať 3D vizualizáciu detskej izby aj v tejto neobvyklej verzii - budete určite rovnako milo prekvapení, ako už pred Vami dlhý rad našich spokojných zákazníkov.

Vek 13 - 24 rokov

Vaše dieťa (ktoré už v mnohých ohľadoch prestáva byť dieťaťom a želá si, aby tomu zodpovedal aj jeho životný priestor) definitívne odrastá detskej izbe v pravom zmysle tohto slova. Ak zostanete verní detskému a študentskému nábytku Cilek, nemusíte sa ani pre túto vekovú kategóriu vzdávať originality, farieb a samozrejme nezabudnuteľné kvality.

V ktorých kľúčových bodoch sa líši predstava o detskej (teraz už skôr študentskejizbe u teenagera od predstavy dieťaťa?

 1. Najčastejšie sa mení farebná požiadavka - sýto ružová a jasne modrá už nemusí byť favoritmi. Často sú však sklamaní aj rodičia, ktorí pri nákupe farebne neutrálnejšiehonábytku dúfali, že tento "prežije" s dieťaťom celú časť jeho života v rodičovskej starostlivosti. Dôvod je prostý - každý po nejakom čase potrebujeme zmenu. U detí je navyše táto potreba zmeny podložená skutočným psychosociálnym vývojom. Nehnevajme sa teda na našu slečnu, či už chce ružový vymeniť (pre otecka väčšinou nelogicky) za menej výrazný lila nábytok alebo rovno za strohý moderný štýl, ktorý sa farieb "dopúšťa" len na textilných doplnkoch (kde sa to v tej našej malej vzalo? ). Pochváľme nápad nášho "mladého muža" rozsvietiť nový, farebne triezvejší nábytok stoličkou a sedacím vakom v pre nás trochu bláznivé oranžovej.
 2. Deti rastú - a rastú aj ich požiadavky na priestor. Dobre zariadená izba pre teenagera má 3 kľúčové body:
 • Dostatočne priestranný písací stôl s priliehajúcou policou či knižnicou
 • Šatníková skriňa, ktorá skutočne pojme všetko potrebné (máte veľkú šancu vyhnúť sa hromadeniu šatstva na často naozaj veľmi podivných miestach)
 • Posteľ - ak to priestor len trochu umožňuje, určite zvoľme širšiu posteľ (ideálne šírka matraca 120 cm). Myslite na to, že posteľ je miesto, kde váš dorastajúci potomok strávi väčšinu svojho času doma. Staršie deti používajú posteľ ako pohovku (preto tiež kúpte zároveň s posteľou kvalitný prehoz) - učí sa na nej, dívajú sa z nej na televíziu, pracujú na notebooku, čítajú si, telefonujú s kamarátmi. Čas výstavby vláčikov a domčekov pre bábiky skončila - nemusíte teda riešiť, koľko miesta z podlahovej plochy väčšej posteľ "ukroja". A verte nám - Váš teenager Váš nápad skutočne ocení.
 

NIEKOĽKO CENNÝCH POSTREHOV ZÁVEROM

Na záver nášho malého sprievodca zariaďovaním detskej izby nám dovoľte ešte niekoľko málo rád, ktoré zatiaľ nezazneli, ale neznamená to, že by boli menej dôležité:

 1. Vezmite svoje deti so sebou! Či už sa prídete pozrieť osobne do niektorej z našich predajní alebo sa prejdete našou ponukou na týchto webových stránkach, nenechajte stáť deti stranou. Často prvá izba, ktorá je zaujme, ukazuje, ktorá farba na nich pôsobí naozaj pozitívne. Pri osobnej návšteve je nechajte si všetko ohmatať, sadnite si s nimi v izbách, ktoré sa dostanú u Vás doma do "užšej nominácie" na Vašu (vlastne ale ich!) budúcu detskú izbu. Rozprávajte sa s nimi, prečo je tá ktorá séria zaujala - spoznáte zase viac osobnosť svojho dieťaťa. A áno - v niektorých oblastiach je potrebné deti zásadnejšie korigovať - je ale touto oblasťou aj detský vkus?
 2. Nebuďte konzervatívni! Predstava Vašich rodičov o detskej izbe ... Iste, ak to bol vyslúžilý nábytok z obývacej izby, nebola to ešte úplne zlá varianta ... Myslite na to, že dnešné deti už žijú a budú žiť úplne inak. Internet, cestovanie, moderný spôsob výučby na školách - to všetko robí z našich detí ľudí s prekvapivo otvorenou mysľou, plné odvahy a bez zbytočných zábran v situáciách, v ktorých často ich rodičia zneistí. Presviedčať sedemročné dievčatko, že už je na ružovú veľká a rovnako starého chlapca, ktorá pozná mená všetkých postáv zo všetkých mysliteľných filmov o autách, že tá autíčková posteľ je taká moc farebná a že z nej raz vyrastie, je naozaj tak trochu slovenska špecialita. Naučme sa byť radi, že máme doma deti s detskými túžbami a predstavami a že - keď všetko pôjde ako má - tak nám (našťastie!) nakoniec zo všetkého vyrastú!

UŽITE SI VÝBER A NÁKUP DETSKÉHO A ŠTUDENTSKÉHO NÁBYTKU CILEK!